Jak dbać o meblowe nogi drewniane?

Jeżeli chcemy mieć piękne i stylowe meblowe nogi drewniane, to musimy odpowiednio o nie zadbać, w przeciwnym razie już po kilku latach użytkowania będą nadawać się jedynie do wyrzucenia. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak prawidłowo zadbać o meblowe nogi drewniane.

Wosk, mleczko, czy lakier?

Drewniane elementy wyposażenia mogą okazać się wspaniałą ozdobą nawet najbardziej ponurego mieszkania, dlatego też warto o nie odpowiednio zadbać. Do odpowiedniej pielęgnacji mogą nam tak naprawdę posłużyć dziesiątki różnorodnych produktów. W przypadku mebli i akcesoriów drewnianych, największą zmorą są przebarwienia, które wynikają przede wszystkim z nieodpowiedniego doboru środków czyszczących.

Drewno jest dość specyficznym materiałem do czyszczenia, dlatego też mokre i szorstkie ścierki nie zawsze będą najlepszym rozwiązaniem. Osoby, które nie chcą uszkodzić naturalnej struktury drewna, powinny skorzystać właśnie w specjalistycznych środków. Drewniane elementy nie lubią również zmian temperatur, dlatego też meblowe nogi drewniane tego rodzaju najlepiej ustawić daleko od pieca. Drewniane elementy najlepiej czyścić za pomocą specjalnego mleczka do drewna.

Olejowane nogi drewniane

Olejowane nogi drewniane najrozsądniej jest czyścić za pomocą zwykłej szmatki, która nasączona jest specjalnym olejem polerującym. Do mebli woskowych najlepiej użyć specjalnego mleczka, która należy zawsze dobierać do odcienia drewna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *